További információ
A címkéket megtervezheti általában bármilyen grafikai alkalmazásban, mégis a címkenyomtató speciális tulajdonságait, maximális kapacitását a speciálisan erre a célra tervezett címketervező szoftverekkel lehet maximálisan kihasználni.
A címkenyomtató mellé csomagolt ingyenes címketervező szoftverek általában korlátozott funkciókkal rendelkeznek, azonban egy egyszerű címkézési feladat elvégzésére általában alkalmasak. Amennyiben egy asztali címkenyomtatóval szeretne néhány címketervet készíteni, és azokat alkalmanként kinyomtatni, nincs is ennél többre szüksége.
Ingyenes címketervező szoftver – mire használható?
Alapfunkciók elvégzésére alkalmasak. Az ingyenes biztosított, “light, limited” és hasonló elnevezésű címketervező szoftverek mégis az egyszerű felhasználásokat tekintve kiválóan megfelelnek.
- megtervezheti és elmentheti a vonalkódos címkéket
- általában a legelterjedtebb vonalkódtípusokat támogatják (EAN 13, Code 39, stb)
- az elmentett címketerveket bármikor újra nyomtathatja
- egyszerűen kezelhetők
- szabványos vonalkód képeket hoznak létre.
Ez utóbbi tulajdonság rendkívül fontos, hiszen az interneten található, vagy grafikai alkalmazásokba beágyazott vonalkód font generátorok sok esetben torz, nem szabványos vonalkódot hoznak létra, mely később leolvasási problémákat okozhatnak.
Professzionális címketervező szoftver – mikor vásároljunk ilyet?
Amennyiben több számítógépről szeretnénk hálózatosan címkét, etikettet nyomtatni, vagy adatbázis kapcsolatra van szükségünk, feltétlenül a professzionális címketervező szoftver lesz a megfelelő eszköz! Adatbázis kapcsolat segítségével a címke layout megtervezése után a címkenyomtató képes lesz az adatmezőket külső adatbázisból feltölteni.
Ilyenek lehetnek például:
- sarzs számok,
- gyári vagy sorozatszámok,
- gyártási információk (műszak, ellenőr, stb.),
- változó gyártási paraméterek vagy információk,
- idegen nyelvi változatok,
- mérőeszközökről (pl. mérleg, PLC, stb.) érkező adatok.